KaravanAraBul.com - Karavan ve Gezilecek Yerler Blogu

Dünyanın En Pahalı Karavanları

tarafından kamilko
0 yorum
Dünyanın En Pahalı Karavanlarıa

Merhaba sevgili karavan severler. Karavanlar fiyatına, modeline, tasarımına göre fiyatlara ayrılıyor. Peki Dünyanın En Pahalı Karavanlarını merak ettiniz mi? Sorunuzun cevabının evet olduğunu tahmin ediyorum ki şuan bu yazımızı okuyorsunuz. Lafı fazla uzatmadan işte karşınızda dünyanın en pahalı karavanları!

Dünyanın En Pahalı Karavanları

Entegra Coach Cornerstone 45 DLQ

Entegra Coach Cornerstone 45 DLQ

Cornerstone firması için rahatlık olmazsa olmaz. Bu karavanlarında son teknoloji ile tasarlanmış ve rahat bir sürüş için akıllı tekerlek teknolojisini kullanıyorlar. Bunun yanında içerisinde ki mobilyaların rahatlığı ve kalitesi ile birlikte dokunmatik ekran teknolojileri ile gönülleri çeliyor. Ayrıca bu karavanda büyük ses ve eğlence sistemi de bulunmakta. Bu karavanın değeri 464 Bin Amerikan Doları.

Country Coach Magna 630

Country Coach Magna 630

1940 yılından kalma bir otobüs düşünün. Ünlü karavan firması Country Coach o otobüsü alıyor ve lüks bir karavan haline getiriyor. 600 HP motor gücüne sahip bu karavanı diğer karavanlardan ayıran en büyük özelliği özel tekerlek teknolojisi ile dağ ve engebeli yollarda zorlanmaması. Karavanda bulunan eşyalar ise, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, küçük bir yemek odası ve bir balkon. Bu karavanın değeri 495 Bin Amerikan Doları.

Unicat Amerigo International

Unicat Amerigo International

Bu karavanı ilk gördüğünüzde dikkatinizi çeken dış görünüşü. Ama bu karavanın dış görünüşüne bakıp aldanmayın. İçi özenle dizayn edilen bu karavanın dış görüntüsündeki zırhlı görünüm de sizi güvende hissettirecek. Karavanın özellikleri arasında mutfak, yatak odası, çalışma odası ve son derece lüks kalitede döşenmiş mobilyalara sahip olmasıdır. Haliyle kullanılan malzemelerin kalite oluşundan dolayı fiyatı da bir o kadar yüksek. Bu karavanın değeri 500 Bin Amerikan Doları.

Monaco Dynasty 45P

Monaco Dynasty

Gördüğünüz tüm karavanlardan farklı bir yapısı olan Monaco Dynasty müşterilerinin görüş ve fikirleri esas alınarak tasarlanmış ultra lüks bir karavan. İçi tamamen standart dışı, özel tasarım parçalarla dizayn edilmiş. Giysi dolapları, porselen döşemeleri, led aydınlatma tavanı ve sayamadığımız pek çok özelliği içinde barındıran Monaco Dynasty lüks ve konforu bir arada arayanlar için ideal bir karavan. Bu karavanın değeri 585.700 Amerikan Doları.

Newmar King Aire

Newmar King Aire

Lüks kelimesi bu karavanın yanında sadece bir kelime olarak kalıyor. Bu karavanın içinde kendinizi kral, kraliçe gibi hissedeceksiniz. 600HP motor gücüne ve turbo özel bir motora sahip olan Newmar King Aire, özel bir direksiyon sistemine sahip. Son teknoloji özelliklerin bulunduğu bu karavanda, kötü hava koşullarında takip sistemi devreye giriyor ve güvenli bir sürüş deneyimini sizlere sunuyor. Bu karavanın değeri 738.645 Amerikan Doları.

Country Coacht Prevost

Country Coach Prevost

Şehirler arası yolculuklar için daha uygun olan bu karavan modeli, engebeli ve dağlık araziler için pek uygun değil diyebiliriz. Lüks kelimesinin tam anlamıyla karşılığını verdiği bu karavan genellikle sanatçılar ve müzik grupları tarafından tercih ediliyor. İçinde özenle ve konforla konaklayabileceğiniz yatak odaları, gömme dolaplar ve oturma grupları bulunuyor. Bu karavanın değeri  1 Milyon Amerikan Dolar.

Foretravel IH-45 Luxury Motor Coach

Foretravel IH-45 Luxury Motor Coach Dünyanın En Pahalı Karavanları

Foretravel firması 1967 yılından bu yana birbirinden kaliteli ve eşsiz karavanlar yapan bir firma. Firmanın bu modeli de hem fiyatıyla hem de üst düzey teknolojisiyle müşterileri tarafından beğeniliyor. Gürültü ve ısı yalıtımı için standartın dışında bir teknoloji kullanıyorlar ve bunu kimseyle paylaşmıyorlar. Konfor ve lüks standartlarıyla adete uçaklarla yarışabilecek bu karavanın içi de uçaklara benzer bir şekilde tasarlanmış. Havalı pilot koltuğu,  çelikten bir kokpit bile bulunmakta. Bu karavanın değeri 1.3 Milyon Amerikan Doları.

Prevost H3-45 VIP

Prevost H3-45 VIP

Prevost serisinden yukarıda bahsetmiştik. Bu karavan ise onun daha lüks ve pahalı olan modeli. Prevost firması bu modeli için şık ve modern tanımlarını kullanıyor. Karavanın boyu yaklaşık 4 metre uzunluğunda. Yüksek tavanı bulunan bu karavan, sürücüye ve yolculara rahat ve geniş bir yaşam alanı sunuyor. Karavanın dışı ise hafif bir kompozit malzeme ile kaplı. Bu karavanın değeri 1.6 Milyon Amerikan Doları.

Featherlite Vantare Platinum Plus

Featherlite Vantare Platinum Plus Dünyanın En Pahalı Karavanları

Yukarıda tanıttığım karavanları unutun. Bu karavan onlara göre çok daha lüks ve en güçlü motora sahip karavan. Karavanın iç tasarımında mermer, antika bronz ve akik taşları kullanılmış. Özellikle karavanın tekerleklerinde çok pahalı malzemeler kullanılmış. Ayrıca karavanda büyük bir yatak odası, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, bir koşu bandı bile bulunmaktadır. Karavanın en ilginç özelliği ise bir küçük spor arabanın içine rahatlıkla sığabileceği bir garajı olması. Bu karavanın değeri 2.5 Milyon Amerikan Doları.

Dünyanın En Pahalı Karavanları Marchi Mobile EleMMent Palazzo

İşte karşınızda dünyanın en pahalı karavanı.  Bu karavan günümüz teknolojilerini zorlayan bir tasarıma sahip. Adete gelecekten günümüze fırlamış bir tasarım. Karavanın içindeyken dış dünyayla bağlantınız tamamen kopacak. Dünyanın en pahalı karavanları arasında birisi sırada olan bu karavanın değeri ise 3 Milyon Amerikan Doları.

Dünyanın En Pahalı Karavanları

Evet sevgili karavan severler bir yazımızın daha sonuna geldik. Sizin kullandığınız karavanın değeri kaç lira. Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir: Karavan Almak İsteyenlerin Yaptığı 7 Hata!

 

Hoşunuza Gidebilecek İçeriklerimiz

Yorum Bırak