KaravanAraBul.com - Karavan ve Gezilecek Yerler Blogu

İç Anadolu Kamp Alanları

tarafından kamilko
0 yorum
İç Anadolu Kamp Alanları

Merhaba KaravanAraBul.com okurları. Bugün sizler için İç Anadolu Kamp Alanları konusunu ele alacağız. İç Anadolu’nun eşsiz güzelliklerine şahit olacağınız kamp alanlarında sevdiklerinizle veya yalnız çok keyifli vakit geçirebileceksiniz. Lafı fazla uzatmadan, İç Anadolu Bölgesi Kamp Alanları listemizi sizlere sunalım.

İç Anadolu Bölgesi Kamp Alanları

İç Anadolu denildiğinde aklımıza bozkırlar, vadiler, dağlar ve ucu bucağı olmayan harika manzaralar gelmektedir. Doğa ile iç içe, yıldızlar ile baş başa gürültüden uzak bir kamp deneyimi için İç Anadolu bölgesini tercih edebilirsiniz. Peki Kamp Alanları olarak bizim tavsiyelerimiz nereler? Gelin eşsiz manzarası ve huzurlu doğasıyla İç Anadolu Kamp Alanlarını inceleyelim.

Aladağlar Milli Parkı Kamp Alanı

Aladağlar Milli Parkı Kamp Alanı
Aladağlar Milli Parkı Kamp Alanı

Toros dağlarının ortasında, Kayseri, Adana ve Niğde arasında, Türkiye’nin Alpleri kamp alanı olarak bizleri beklemektedir. Aladağlar Milli Parkı dağcılar, kamp yapmak isteyenler ve doğa yürüyüşünden haz alanlar için oldukça güzel bir Milli Park. Özellikle yaban hayatı ile ilgisi olan gezginler için ilham veren bir ortam olan Aladağlar, derin vadileri, görkemli zirveleri ve göz kamaştıran manzaraları ile ünlü. Aladağlar Milli Parkı içerisinde pek çok kamp alanı barındırıyor. Bu bölgede en çok tercih edilen kamp alanları arasında, Sokullupınar Kamp Alanı, Sarımemedin Yurdu ve Yedigöller bulunuyor.

Ihlara Vadisi Kamp Alanı

Ihlara Vadisi Kamp Alanı
Ihlara Vadisi Kamp Alanı

Ortasından Melendiz Çayı’nın geçtiği Ihlara Vadisi, İç Anadolu Bölgesi’ndeki cennet köşelerden biridir. 14 kilometre uzunluğunda ve ortalama 150 metre derinliğe sahip olan vadisiyle tam bir doğa harikasıdır. Ihlara Vadisi’nin oluşumu binlerce yıl önceye dayanmaktadır. Hasan Dağı’nın püskürttüğü lavların volkanik bir katman oluşturması sonucu ortaya çıkmıştır. Zaman içerisinde rüzgarlar, seller ve Melendiz Çayı’nın aşındırması ile şekil almıştır. Oldukça geniş bir alana yayılan Ihlara Vadisi, pek çok yeşil alana sahiptir. Bu sebeple kamp yapmak isteyenler için oldukça uygundur.

Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı

Soğuksu Milli Parkı
Soğuksu Milli Parkı Kamp Alanı

İç Anadolu Kamp Alanları arasında en göz alıcı noktalardan birisi Soğuksu Milli Parkıdır. Soğuksu Milli Parkı, Ankara sınırları içerisinde yer almaktadır. “Bozkırdaki Orman” olarak da isimlendirildiği bilinmektedir. Soğuksu Kamp Alanı çam ağaçlarıyla kaplıdır. Çadır kurmak ve kamp kurmak için oldukça elverişli olan bölge, nesli tükenmekte olan kara akbaba ve bazı kartal türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple kamp yapmak isteyen ve yaban hayatı sevenler için oldukça güzel bir noktadır.

Kırkpınar Yaylası Kamp Alanı

Kırkpınar Yaylası
Kırkpınar Yaylası Kamp Alanı

Karavan ve çadır kampı için oldukça uygun olan Kırkpınar Yaylası, Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde bulunuyor. 1800 metre rakımda bulunan yayla, eşsiz doğası ve sakinliğiyle, şehir gürültüsünden uzak bir kamp deneyimi sunuyor. İç Anadolu Kamp Alanları arasında, ideal bir tercih olarak dikkat çekiyor. Göl çevresinde yer alan yayla evlerinde de konaklama imkanınız bulunmaktadır.

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı
Bozcaarmut Göleti Kamp Alanı

Bursa-Eskişehir güzergahından ve Bilecik yönünden de ulaşabileceğiniz bir gölet düşünün. O göletin adı Bozcaarmut Göleti. Kamp alanına ulaşmak için, Bozcaarmut Köyü’ne gitmeniz gerekmektedir. Gölet çevresinde, çadır ve karavan kampı yapabilme imkanınız bulunuyor. Bununla beraber, gölet çevresinde piknik masaları da mevcut. Orman içinde doğa yürüyüşü yapabilir, muhteşem göl fotoğraflarıyla eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu sebeple Bozcaarmut Göleti ideal bir kamp alanı olarak dikkat çekmektedir.

Musaözü Göl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Musaözü Göl Tabiat Parkı
Musaözü Göl Tabiat Parkı

Eskişehir sınırları içerisinde kalan Musaözü Göl Tabiat Parkı, İç Anadolu Kamp Alanları listesinde yerini almayı hak ediyor. Bu bölge 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Karaçam, meşe, söğüt ve ardıç gibi ağaç türlerinden oluşan bir yapıya sahiptir. Tabiat parkı içinde, olta balıkçılığına imkan veren gölet bulunmaktadır. Doğan, atmaca, kırlangıç, karga gibi kuş türlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bununla beraber, çakal, yaban domuzu, tilki, tavşan gibi canlılarda yaşamaktadır. Yaban hayatı incelemek ve kuş gözlemciliği yapmak isteyenler için eşsiz bir kamp alanıdır.

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Şahinler Tabiat Parkı
Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ankara ve Bolu illeri arasında yer alan Şahinler Tabiat Parkı, Kızılcahamam’da bulunmaktadır. 40 hektarlık bir alana yayılmıştır. Karaçam, sarıçam, kayın ve meşe ağaçlarından oluşan bir tabiat parkıdır. Şahinler tabiat parkı hakkında detaylı bilgi almak için, Şahinler Tabiat Parkı yazımızı okuyabilirsiniz.

Diğer İç Anadolu Kamp Alanları

İç Anadolu Bölgesinde bulunan kamp alanları yazımızın burada sonuna geldik. Listemizde atladığımız ve unuttuğumuz kamp alanları varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Bu şekilde listemizi ve web sitemizi geliştirebiliriz. Listede belirttiğimiz kamp alanlarını daha önceden ziyaret ettiyseniz bizimle deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Yapacağınız her türlü olumlu ve olumsuz eleştiriler kendimizi geliştirmemiz olanak sağlamaktadır. Sitemize yorum bırakarak bu eleştirileri ve önerileri yapabileceğiniz gibi bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden de ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden de birbirinden güzel içerikler paylaşıyoruz. Bu sebeple bizi sosyal medya üzerinden de takip etmeyi unutmayın.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Hoşunuza Gidebilecek İçeriklerimiz

Yorum Bırak