KaravanAraBul.com - Karavan ve Gezilecek Yerler Blogu

Kamp Malzemeleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarafından kamilko
2 yorumlar
Kamp Malzemeleri

Merhaba KaravanAraBul.com okurları. Kamp hayatına merak salan dostlarımız için hazırladığımız rehber ile karşınızdayız. Kamp malzemeleri seçerken, bir çok kafa karışıklığı ortaya çıkıyor. Hangisi daha iyi, hangisi daha kaliteli gibi sorular aklımızı kurcalıyor. Bu yazımızda bu durumu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Kamp malzemeleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, hangi ihtiyaçlarımıza göre malzeme almalıyız gibi soruları cevapladığımız yazımıza başlayalım.

Kamp yaşamı kulağa oldukça keyifli gelse de temkinli olmazsak zor zamanlar yaşayabiliriz. Bu sebeple, kamp yapmadan önce yapmamız gerekenler var. Yapılacak olan hazırlık ile çok daha keyifli bir kamp deneyimi bizleri bekliyor olacak. Bu hazırlıkların ilk aşaması elbette kamp yapacağımız yeri belirlemek. Kamp alanı seçimini yaptıktan sonra, sırada mevsim koşullarına göre malzeme seçimi gelecektir.

Malzeme listesi oluştururken de dikkat etmemiz gerekenler var. Mevsimler koşullar bu dikkat etmemiz gereken konuların başında geliyor. Yaptığınız listedeki malzemeler, mevsim koşullarına uygun olmalıdır. Daha önce sitemizde, kışlık ve yazlık kamp için malzeme önerilerinde bulunmuştuk.

Kamp Malzemeleri Listesi

Başlangıç için kamp malzemeleri listesi oluştururken dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Bu hususlar, kampta barınma, kampta ısınma ve kampta yemek ihtiyacıdır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda bir kampçılık malzemeleri listesi hazırlamamız doğru olacaktır. Kışlık Kamp Malzemeleri ve Yazlık Kamp Malzemeleri listemizde belirttiğimiz mevsimler detayların dışında, bu yazımızda genel kuralları inceleyeceğiz.

Kamp Malzemeleri Listesi Oluşturmak

Malzeme listesi oluşturmanın en kolay yolu, ihtiyaçlarınızı belirlemektir. Bir kağıda, kamptan beklentilerinizi yazmanızı tavsiye ederiz. Bu beklentileriniz doğrultusunda, kampta ihtiyaç duyacağınız malzemeler de kendiliğinden belirli olacaktır. Temel malzemelerin yanı sıra, özel ihtiyaçlarınıza uygun olacak kamp malzemeleri de bu şekilde listenize dahil olmaktadır.

Olmazsa Olmaz Kamp Malzemeleri Listesi

Kamp yapmak istediğinizde mutlaka yanınıza almanız gereken malzemeler listesini sizin için hazırladık. Hazırladığımız bu liste ile kamp yaparken karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara karşı hazırlık olabileceksiniz. Bu sebeple listemizi dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz. Sizler için oluşturduğumuz listemiz şu şekildedir;

 • Kamp Çadırı
 • Uyku Tulumu
 • Matı
 • Kamp Sandalyesi ve Masası
 • Kamp Mutfak Seti
 • Kafa Lambası
 • İlk Yardım Seti
 • Mevsime göre termal kıyafetler

Temel malzemelerin yanı sıra, özel ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu liste uzayıp gidebilir. Ancak unutmayın ki bu listeye ek olarak, özel ihtiyaçlarınızı da göz önüne alarak listenizi oluşturmalısınız. Yanınızda çocuk olup olmadığı, olası bir hastalık durumunda kullanacağınız ilaçlarınız gibi listeye dahil olması gereken malzemeler olabilir. Biz KaravanAraBul.com ailesi olarak burada temel olarak yanınıza almanız gereken kamp malzemeleri listesini sizinle paylaştık.

Kamp Malzemesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp malzemeleri listesi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler sırasıyla şöyledir;

 1. Seçilecek ekipmanın kullanılacak mevsime uygunluğu,
 2. Ekipmanının ağırlığı,
 3. Kamp ekipmanının hacmi, ekipmanının kullanışlılığı,
 4. Kamp malzemelerinin dayanıklılığı,

bu sıralamaya göre kamp malzemelerinizi seçebilirsiniz.

Türkiye’de kampçılık ve karavanda yaşam konuları artık yeni trendler arasında. Bu kadar artış varken de olabildiğince bilgili ve temkinli olmakta fayda var. Bu sebeple karavan hayatı ve kamp yaşamı ile ilgili bilgiler vermeye hız kesmeden devam edeceğiz. Bu konuda sizlerden de destek görmek isteriz. Blog yazılarımızı diğer dostlarınızla paylaşmanız ve eksik gördüğünüz yerleri bize bildirmenizi istiyoruz.

Yapacağınız her türlü olumlu ve olumsuz eleştiriler kendimizi geliştirmemiz olanak sağlamaktadır. Sitemize yorum bırakarak bu eleştirileri ve önerileri yapabileceğiniz gibi bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden de ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden de birbirinden güzel içerikler paylaşıyoruz. Bu sebeple bizi sosyal medya üzerinden de takip etmeyi unutmayın.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Hoşunuza Gidebilecek İçeriklerimiz

2 yorumlar

Kampta Rahat Uyumanın Yolları - KaravanAraBul.com Mart 8, 2022 - 9:35 pm

[…] Karavan Ekipmanları […]

Cevapla
Ailecek Gidilebilecek Kamp Alanları Listesi - KaravanAraBul.com Mart 9, 2022 - 10:01 pm

[…] Karavan Ekipmanları […]

Cevapla

Yorum Bırak