KaravanAraBul.com - Karavan ve Gezilecek Yerler Blogu

Karavan Kaskosu ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarafından kamilko
1 yorum
Karavan Kaskosu

Merhaba KaravanAraBul.com okurları. Karavan blog yazılarımızda bugün Karavan Kaskosu konusunu ele alacağız. Olmasını elbette istemeyiz ama olası bir hasar ve kaza durumunda kasko hayati önem taşıyor. Peki Karavan Kaskosu yaptırırken dikkat etmemiz gerekenler neler? Gelin birlikte inceleyelim.

Karavan Kaskosu Yaptırmak

Karavanın başına gelebilecek çarpma veya çarpılma durumlarında, hırsızlık, anahtarla çalınma, yanma ve doğal afetlere karşı karavan kaskosu yaptırmamız zararı minimum düzeye indirecektir. Motokaravan ve çekme karavanlar için ayrı ayrı kasko hizmetleri olduğu gibi, tek tip kasko hizmeti de mevcut. Peki kasko hangi durumlarda bize avantaj sağlıyor? Madde madde inceleyelim.

Aracın Kaza veya Arıza Durumunda

Aracın hareketsiz kalması veya hareket etmesinin araç ve trafik açısından tehlikeli olabileceği durumlarda kasko önemlidir. Karavan kaskosu sahibi kişi, özel veya yetkili servise il sınırı olmadan ücretsiz bir şekilde çekilecek ve gereken işlemler yapılabilecektir.

Yakıt Bitmesi Durumunda

Karavanın seyir halinde veya konaklama halinde yakıtı bitebilir. Bu gibi durumlarda kasko devreye girer. En yakın yakıt istasyonuna karavan ücretsiz bir şekilde çekilir ve yakıt dolumu gerçekleştirilir. Yakıt sebebiyle yolda kalmamak için, kasko yaptırmanızı önermekteyiz.

Lastik Arızası Durumunda

Kasko sahibi kişiye ait karavanda lastik arızaları meydana gelebilir. Karavanınınız lastiği patlayabilir veya konaklarken havası inebilir. Bu gibi durumlarda kasko şirketiniz olay yerine bir servis göndermektedir. Gönderilen servisin işçilik masrafları kasko şirketine aittir. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, malzeme masrafları size ait olacaktır. Karavanda lastik değişiminin mümkün olmadığı durumlarda araç en yakın servise ücretsiz şekilde çekilir ve lastik değişimi gerçekleştirilir.

Aracın Kurtarılma Hizmeti sırasında Karavan Kaskosu

Karavanınızla seyir halindeyken araç arıza yapabilir. Herhangi bir kaza meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda çekici ile aracın çekilememesi durumu ortaya doğabilir. Bu gibi durumlarda ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi için kasko şirketi, aracı çektirir ve en yakın servis noktasına ücretsiz bir şekilde teslim eder. Aracın tamir masrafları ise kasko şirketinin ödemeyeceği masraftır. Aracın tamir masrafları karavan sahibi tarafından gerçekleştirilir. Yani kasko şirketinin tamire ilişkin bir sorumluluğu yoktur.

Web sayfamızı diğer değerli karavan severler ile paylaşarak gelişmemize katkı sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir: Burçların Seyahat Alışkanlıkları

Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir: Tiny House Firmaları

Hoşunuza Gidebilecek İçeriklerimiz

1 yorum

Karavanda Tuvalet Seçimi - KaravanAraBul.com - Karavan Yapımı Ağustos 10, 2021 - 2:10 pm

[…] Karavan Yapımı […]

Cevapla

Yorum Bırak