KaravanAraBul.com - Karavan ve Gezilecek Yerler Blogu

Karavan Tentesi Modelleri

tarafından kamilko
3 yorumlar
Karavan Tentesi

Sevgili karavan severler, bu yazımızda karavan ekipmanları arasında olmazsa olmazlardan biri olan karavan tentesi modellerini inceleyeceğiz. Karavanlarda tente çeşitleri farklılık göstermektedir. Yerli karavan tenteleri modellerinin yanı sıra, ithal karavan tenteleri, kasetli karavan tenteleri, elektrikli karavan tenteleri ve manuel karavan tenteleri bulunmakta.

Karavan tenteleri çekme karavan yada motokaravan olsun olmasın tüm karavanlarda önemli bir ihtiyaç olan ve karavanların yaşam kalitesini arttıran önemli karavan yapım aşamalarından birisidir. Özellikler yaz aylarında ihtiyaç duyduğumuz karavan tentesi ile gölgelik alan yaratarak karavanınızın yanında rahatça oturabileceksiniz.

Karavan Tentesi almak veya Karavana Tente yaptırmak gibi bir düşünceniz varsa nelere dikkat etmeliyiz?

  • Karavan tentesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  • Hangi modeli tercih etmeliyiz?
  • Karavan Tentesi Fiyatları ne kadardır?

Bu yazımızda neler okuyacaksınız?

Karavan Tentesi Modelleri

Karavan TentesiKaravan Tentesi

Karavan tentesi araç tiplerine ve ihtiyaçlara göre değişiklik göstermektedir.  Çekme karavan, motokaravan ve diğer karavan modelleri için ayrı ebatlarda ve ölçülerde farklı farklı karavan tenteleri bulunmaktadır. Genel olarak ise karavan tente modelleri ikiye ayrılmaktadır. Bu modeller Manuel Karavan Tenteleri ve Otomatik Karavan Tenteleri.

Manuel Karavan Tenteleri

Herhangi bir elektronik bağlantısı olmadan tente açma ve kapama aparatı sayesinde karavan tente kullanılabilir. Manuel karavan tenteleri, otomatik karavan tentelerine göre çok daha uygun fiyatlı olmasına karşı, çok büyük işlevsel farkları da yoktur. Fiyatların ekonomik olmasından dolayı da manuel karavan tenteleri çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Elektrik Otomatik Karavan Tenteleri

Elektrikli otomatik karavan tenteleri araçtan alacağı enerji ile otomatik olarak açılıp kapanabilmektedir. Bazı karavan tente modelleri araç içinden bir tuşa basılarak açılabileceği gibi, daha üst modeller de uzaktan kumandayla açılabilir.

Karavan Tentesi Fiyatları

Karavan Tente Fiyatları

Karavan tente fiyatları satın almak istediğiniz marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Karavan tente fiyatları tamamen sizin alacağınız modele ve ihtiyaçlarınıza göre şekil almaktadır. Bu sebeple tente yaptırmak istediğinizde neye ihtiyacınızın olduğuna iyi karar vermeniz gerekiyor. Özellikle yerli karavan tenteleri ile ithal karavan tenteleri arasında fiyat farkı uçurum gibi. Bunun sebeplerinden biri kullanılan kumaş kalitesi, tente ayakları gibi etmenlerdir.

Bu sebeple karavan tente fiyatları için sabit bir fiyat söylemek çokta doğru olmaz. İhtiyaçlarınızı ve hangi modeli seçeceğinize karar  verdikten sonra, karavan tentenizi yaptırmak için bir işletmeyle görüşüp fiyat almanız daha doğru olacaktır.

Siz de yaptırdığınız karavan tenteleri ile ilgili yorumda bulunabilirsiniz. Yorumlarda sitemizi değerlendirmeyi veya deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Karavan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Karavan Tatili için 9 Karavan Kamp Alanı

 

Hoşunuza Gidebilecek İçeriklerimiz

3 yorumlar

Mithat BALCI Aralık 15, 2020 - 4:45 pm

Sağolun karavana ilgim vardı sizin sayenizde bilgi sahibi oldum

Cevapla
Mithat BALCI Aralık 15, 2020 - 4:46 pm

Karavana ilgim vardı sizin sayenizde bilgi sahibi oldum sağolun

Cevapla
Karavanda Tuvalet Seçimi - KaravanAraBul.com - Karavan Yapımı Ağustos 10, 2021 - 2:11 pm

[…] Karavan Ekipmanları […]

Cevapla

Yorum Bırak