KaravanAraBul.com - Karavan ve Gezilecek Yerler Blogu

Karavanda Yaşam – Olumsuz Yönleriyle Karavan

tarafından kamilko
0 yorum
Karavanda Yaşam

Merhaba sevgili KaravanAraBul.com okurları. Bugün sizler için Karavanda Yaşam konusunu ele alacağız. Elbette Karavanda yaşam oldukça keyifli. Fakat işin içine girdiğimizde, özellikle ülkemizde durum bazen farklı hale gelebiliyor. Biz de bu yazımızda, Olumsuz Yönleriyle Karavan konusunu ele alacağız. Bakalım hangi olumsuz durumlar bizi beklemekte.

Olumsuz Yönleriyle Karavanda Yaşam

Karavan kiralamak veya karavan satın almak isteyen dostlarımız için, Karavan hakkında bizim ve çevremizde bulunan dostlarımızın yaşadığı kimi olumsuzlukları sizler için derledik. Elbette listemizde bulunan tüm olumsuzlukları yaşayacaksınız diye bir kural yok. Fakat yine de tedbirli olmakta fayda var. Gelin bizim ve çevremizdeki karavan sever dostlarımızın yaşadığı olumsuzlukları ele alaım.

Temiz Su Bulma Sıkıntısı

Karavanda temiz su kullanım hakkımız, depo kapasitemiz kadar. Depoda su bittiğinde yeniden depolarımızı doldurmamız gerekli. Hal böyle olunca, temiz su bulmakta sıkıntı olabiliyor. Issız bir ormanda veya merkezden uzak bir yerdeysek, su bulmakta zorlanabiliyoruz. Atık su ve temiz su deposunu büyük tutarım dediğinizi duyar gibiyiz. Bu sefer de araca ekstra bir ağırlık ve hacim bindirmiş olacaksınız. Seçim sizin.

Limitli Elektrik

Kamp alanı dışında, doğada kamp yaptığınızı varsayalım. İnvertör, su pompası, ısıtıcı, televizyon, buzdolabı gibi elektronik aletler devamlı elektrik çekecektir. Bu sebeple, akü seviyelerinizi sürekli kontrol etmeniz ve yedek yaşam aküsü bulundurmanız gerekmekte. Güneş paneli kullanımı da bu sorunu biraz olsun ortadan kaldırıyor. Fakat elbette kesin çözüm değil. Bu sebeple enerji sıkıntısı çekmemek için tedarikli olmak gerekiyor.

Kolluk Kuvvetleri ile İletişim

Ücretsiz bir kamp alanı bulduğunuzu düşünerek çok mutlu günlerin sizi beklediğini düşünebilirsiniz. Fakat ansızın gelen kolluk kuvvetleri, bulunduğunuz yerde kamp yapmanın yasak olduğunu söyleyecektir. Bu sebeple, bir alanda kamp yapmadan önce, o bölgenin kamp yapmaya uygun olup olmadığını kolluk kuvvetlerine sorarak, teyit almanız gerekiyor. Kamp yapacağınız yere yakın olan, konut sahipleri de çoğu zaman sizden şikayetçi olacaktır. Aramızda bulunan birkaç kamp ve karavan mantığını anlamamış kişiler sebebiyle kendilerince haklılar. Gittiğimiz ortamı temiz bırakmak, doğaya ve çevreye saygılı olmak vazifemiz.

Güvenlik ve Hırsızlık

Aracınıza hırsız girmesi muhtemel. Karavanlar bizim evimiz. Hırsızın karavanımıza girmesi, evimize girmesiyle eş değer. Özellikle ülkemizde Akdeniz kıyılarında bu durum oldukça can sıkıcı bir hal almış vaziyette. Hırsızların kullandığı taktiklerden biri de sıcak havalarda, havalandırma açıkken, bayıltıcı uyutucu gaz kullanımı. Buna karşı alabileceğiniz önlemler, diğer karavanlardan fazla uzaklaşmamak ya da karavanlarla yan yana park halinde olmak.

Eşinizle – Sevgilinizle İyi Anlaşmak

Pandemi döneminde boşanmaların arttığını hepimiz duymuşuzdur. Bunun sebeplerinden en önemlisi çiftlerin artık birlikte daha fazla vakit geçirmesi gösteriliyor. Eskiden gündüz işte olan bireyler sadece akşam birlikte vakit geçiriyorlardı. Fakat kapanmalardan dolayı tam gün aynı evde vakit geçiren çiftler boşanmaya daha meyilli hale gelmişti. Bu durumun oluşmaması için birbirinize karşı anlayışlı olmalısınız. Sonuç olarak 24 saat beraber aynı ortamda olacaksınız. Karavanda Yaşam konularından bize göre en değerlisi bu durum.

Karavanda Yaşam Hakkında Diğer Olumsuzluklar

Sizde Karavan kampı sırasında yaşadığınız olumsuzlukları bizimle paylaşabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz olumsuzluklar dışında elbette başka yaşadığımız olumsuz durumlar da mevcut. Fakat en sık karşılaştığımız sorunları sizler için derlemek istedik. Karavanda Yaşam hakkında fikirleriniz bizim için değerli. Bu sebeple yorumlarınızı beklemekteyiz.

Web sayfamızı diğer değerli karavan severler ile paylaşarak gelişmemize katkı sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir: Kamp Çadırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir: Kamp Ateşi Nasıl Yakılır!

Hoşunuza Gidebilecek İçeriklerimiz

Yorum Bırak